Katarzyna Wadowska-Piechowiak

psycholog, psychoterapeutka Gestalt

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz studia magisterskie z zakresu komunikacji społecznej na Wydziale Filologii Uniwersytetu Śląskiego.

Jestem na czwartym (ostatnim) roku szkolenia z zakresu psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Obecnie prowadzę praktykę w prywatnym gabinecie. Jako psycholog/terapeuta pracowałam  w Ośrodkach Pomocy Społecznej, w tym w obszarze Interwencji Kryzysowej.


WARTOŚCI

Idee humanistyczne dotyczące relacji, bycia w świecie, indywidualizmu, wspólnoty były mi od zawsze bardzo bliskie. Każdy człowiek ma swoje osobiste i unikatowe doświadczenia, swoje cierpienie, uczucia, myśli. Jako ludzie dzielimy jednak przestrzeń uniwersalnych przeżyć, potrzeb, emocji. Ufam relacji, jej leczącym właściwościom. Kontakt terapeutyczny daje możliwość uważnego wglądu w swoje wnętrze. Towarzyszę i wspieram moich Klientów z szacunkiem, akceptacją i uwagą. Psychoterapia nie zawsze jest łatwą drogą, ale daje szanse na wybór i życie w zgodzie z sobą.

Najważniejszymi wartościami w mojej pracy  są uważność, empatia, autentyczność i granice.